Sibel AKTAŞ

1974 Yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğdu. 1998 yılında Gazi Üniversitesi Seramik Öğretmenliği Anabilim dalından mezun oldu. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde seramik eğitiminde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Fakültesinde seramik teknolojisi dersi verdi. Ulusal ve uluslararası birçok sergide yer aldı. Yüksel Seramik Fabrikasında Sanat Atölyesini kurarak Türkiye de bir ilki gerçekleştirerek, Seramik sektöründe sanatsal seramiklerin yer edinmesini sağladı. Yurt içi, yurt dışı seramik fuarlarında seramik tasarımları ilgi odağı haline gelmiştir. Seramik tasarımlarında somut ifade yerine düşünceyi sorgulayan eserler oluşturmaktadır. ’’Sanatla Terapi’’ üzerine çalışmaları ile projelerine farklı bir yön çizmeye başlamıştır. Sanat alanında eğitim vermeye devam ederken, gönüllük ilkesi doğrultusunda otizm eğitimine de destek vermektedir.

2011 yılından itibaren Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin Profesyonel kadrosuna katılmıştır. Başkent Üniversitesin de 2016 yılında Seramik Sanat ve Uygulama Merkezinin Kurulması ile Merkez Müdürlüğüne atanmıştır. Merkez bünyesinde Sanatsal çalışmalarına ve sosyal sorumluluk projelerine devam etmektedir.

Email :sibelaktas06@gmail.com | sibelaktas@baskent.edu.tr