Mine Ebru SAVUN

TED Ankara Koleji 1985 mezunudur. 1989 senesinde Ankara Üniversitesi, 1991  senesinde  Bilkent  Üniversitesinden mezun olmuştur.

1987 – 89 tarihleri arasinda İtalyan Helikopter firmasi olan Augusta Co’da tercüman olarak çalışmaya başlamış daha sonra 1989 – 91 yillari arasinda İtalyan Kültür Merkezinde İtalyanca Eğitmeni olarak çalışmıştır.

1991 – 97  yılları arasında  Bilkent Üniversitesinde  Tam zamanlı Ögretim  Görevlisi olarak görev yapmıştır.  Bu süre içerisinde aynı zamanda İngilizce Birim Koordinatörlüğü görevini de üstlenmistir.

1997 – 2001 yılları arasında Çukurova Üniversitesinde,  Öğretim Görevlisi olarak çalısmış ve Konservatuar Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 1998 – 99  yılları  arasında,  Çukurova  Üniversitesi  resmi  görevlendirilmesi  ile, Mersin  Çağ Üniversitesi   Kurucu  Danışmanı  olarak  çalışmıştır.

2001 – 2014  yılları  arasında tekrar Bilkent  Üniversitesi  Ofis Yönetimi ve Turizm İşletme Bölümlerinde Öğretim Görevlisi ve Akademik Danışman  olarak görev yapmış,  bu süre içerisinde Bilkent Üniversitesinin resmi  görevlendirmeleri  ile  yurtiçi ve yurtdışında birçok eğitim semineri programını yürütmüştür.

2010 – 2014 yılları arasında TED Yayın Kurulunda görev yapmıştır.

Mart 2011 tarihinden itibaren TED Kariyer Komitesi Başkanlığını yürütmektedir.

Başta TEDU ve TED Okulları, Türkiye Belediyeler Birliği, Denizli Belediyesi, Bakırköy ve Kartal Belediyesi, Aselsan, Oyak  olmak üzere  çeşitli resmi ve özel kurumlarda, Otel Zincirlerinde, Askeriyede,  Kurumsal Eğitimler yapmaktadır. Ayrıca bireysel ve kurumsal eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

2018-2020 tarihleri arasında Tekfen İnşaat Gate Kazakistan ofisinde Kurumsal İletişim ve Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

İyi düzeyde İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.