Lale Şıvgın DÜNDAR – BEDAM

Lale Şıvgın DÜNDAR

Dr. Öğr. Üyesi Lale Şıvgın DÜNDAR

Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım bölümünden mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisansını yaptı. Harvard Üniversitesi’nde 21. Yüzyılda Liderlik programını tamamladı. Doktora derecesini Ankara Üniversitesi İnkılâp Tarihi Enstitüsü’nden aldı.

ATV, TRT gibi kanallarda çeşitli programlarda yapım asistanlığı, SKYTURK, ART, Habertürk TV, Bloomberg HT ve TV5, Kanal B gibi televizyon kanallarında yapımcılık, editörlük, muhabirlik, sunuculuk ve yorumculuğun yanı sıra, ana haber spikerliği ve program departmanı koordinatörlüğü gibi görevler üstlendi.

Yurt içi ve yurtdışından pek çok canlı yayın gerçekleştirdi. Siyasi ve aktüel programlara ek olarak dış politika, teknoloji, eğitim ve kültür sanat programları ve belgeseller da hazırlayıp sundu. Tercüman, Akşam, Güneş, Yeniçağ ve Hürriyet Gazeteleri ile çeşitli internet portalları ve dergilerde haber, söyleşi, dizi ve köşe yazıları yayınlandı. Çeşitli Erasmus Plus eğitimlerine katıldı.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY), Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Birleşmiş Milletler gibi uluslararası kuruluşlara iletişim danışmanlığı verdi. Halen çeşitli uluslararası projelerde iletişim uzmanı olarak görev alıyor. Akademik kariyerini Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesinde Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nde doktor öğretim üyesi olarak sürdürüyor. İletişim ve medya alanında ulusal ve uluslararası bildirileri, makaleleri ve kitap bölümleri bulunuyor.

KAYIT OL