Doç.Dr. İsmail TOKMAK

Doç.Dr. İsmail Tokmak, 1973 yılında Niğde’de doğmuştur. 1995 yılında Kara Harp Okulu’nda “Sistem Mühendisliği” alanında tamamladığı lisans eğitimine müteakip, İşletme-Yönetim Organizasyon alanında 1998 yılında yüksek lisans, 2008 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2016 yılında “Yönetim ve Strateji” alanında doçent unvanını kazanmıştır.

2001-2009 yılları arasında Kara Harp Okulu’nda öğretim üyeliği yapmış, TSK’da önemli bilimsel projelerde yer almış, farklı birlik ve kurumlarda yöneticilik görevleri üstlenmiştir. Aynı dönemde Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde TSK mensupları ile Savunma Sanayii Şirketleri çalışanlarına yönelik seminerler ve eğitimler vermiştir.

2018 yılından bu yana Başkent Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olup Araştırma Yöntemleri ve Etiği, İşletme Yönetimi, Yönetim-Organizasyon, Stratejik Yönetim, Çatışma Yönetimi, Müzakere ve Örgütsel Davranış dersleri vermekte ve bu alanlarda bilimsel araştırmalar yapmaktadır. Uluslararası ve ulusal düzeyde bu alanlarda çok sayıda bilimsel makale, bildiri ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Doç.Dr. Tokmak evli ve iki çocuklu olup İngilizce bilmektedir.