Doç. Dr. Hakan TURGUT

1966 yılında İstanbul’da doğdu. 1984 yılında İstanbul Kuleli Askeri Lisesini bitirdi. 1988 yılında Kara Harp Okulu Yönetim  Bölümünden mezun oldu. 1994 yılında 9 Eylül Üniversitesi Aydın Turizm Ve Otelcilik Yüksek Okulundan lisans diploması aldı.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Bölümü tezli yüksek lisans programını tamamladı. 2005 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim dalından doktora derecesi aldı. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu yönetiminde tezsiz yüksek lisans yaptı. Kara Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde 19 yıl  görev aldıktan sonra emekli oldu.

2009 yılından bu yana Başkent Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Yönetim organizasyon, örgütsel davranış, işletme konularında, 70’dan fazla bilimsel çalışması olan Turgut, halen Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanlığı ve Başkent Üniversitesi Türk Mutfak Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevlerini sürdürmektedir. Turgut, evli ve iki çocuklu olup İngilizce bilmektedir.