Prof. Dr. Güray KÜÇÜKKOCAOĞLU

Prof. Dr. Güray Küçükkocaoğlu, Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı olup aynı zamanda birçok kamu ve vakıf üniversitesinde yüksek lisans ve doktora düzeyinde Finans dersleri vermektedir.

Prof. Dr. Küçükkocaoğlu Lisans eğitimini Harmon College of Business Administration - Central Missouri State University- USA’den BSBA Finans alanında yine Yüksek Lisans eğitimini aynı üniversiteden MBA Finans alanında tamamlamıştır. Doktora derecesine ise 2003 yılında Ankara Üniversitesi – Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladığı “İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda Gün İçi Getiri, Volatilite ve Kapanış Fiyatı Manipülasyonu” başlıklı teziyle hak kazanmıştır.

Prof. Dr. Küçükkocaoğlu alanında yayınlanan birçok ulusal ve uluslararası dergide hakemlik ve yayın kurulu üyeliği yapmaktadır. Küçükkocaoğlu’nun çalışma alanları Finansal Yönetim, Fizibilite Etüdü, Şirketlerde Maddi ve Maddi Olmayan Değer Hesaplamaları, İhale Teklif Yönetimi, Yatırım Analizi ve Halka Arzlardır. Birçok ulusal ve uluslararası değerleme, fizibilite, yatırım projelerinde proje yöneticiliği yapan Küçükkocaoğlu’nun aynı zamanda Editörlüğünü yaptığı Financial Management from an Emerging Market Perspective ve Energy Management for Sustainable Development isimli kitapları bulunmaktadır.