Ali HALICI – BEDAM

Ali HALICI

Prof. Dr. Ali HALICI – Yönetim ve strateji

Prof.Dr. Ali Halıcı, 1964 yılında Ankara’da doğmuştur. İlköğretim ve liseyi Özel Yükseliş Lisesi’nde tamamlamıştır. İlk olarak Hacettepe Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otelcilik Programını (1983) daha sonra ise aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü (1988) bitirmiştir. Yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi Turizm İşletmeciliği (1995) ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İşletme Yöneticiliği ve Organizasyon alanında (2000) yapmıştır.

Çanakkale Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda (1993-1997) ve Başkent Üniversitesi’nde (1997-2015) öğretim üyesi ve yönetici olarak görev yapmıştır. Göreve devam ettiği Başkent Üniversitesi’nde 2008’de Profesör unvanı almıştır. Halen Ticari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi Müdürü’dür.

Çeşitli şirketlerde danışmanlıklar da yapan Prof.Dr. Ali Halıcı stratejik yönetim ve profesyonel davranış gelişimi konularında birçok eğitim ve seminer vermiştir. İlgili konularda birçok uluslararası ve ulusal yayını bulunmaktadır.
Bu kapsamda;
14 projede görev, 16 makale, 29 tebliğ, 43 kongre kurul üyeliği, 4 kitap bölümü, 2 kitap editörlüğü, 500’ü aşkın hizmetiçi eğitimi bulunmaktadır.

KAYIT OL