AKIL OYUNLARI EĞİTİCİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

AKIL OYUNLARI EĞİTİCİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın seçmeli ders olarak belirlediği Akıl Oyunları dersi için eğitmen eğitimimiz aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır. Müfredata uygun olarak, dünyanın farklı ülkelerinde ödül almış zeka oyunlarını, Sudoku türevlerini, Go ve satranç gibi zeka oyunlarını içeren eğitimlerimizde ders için gerekli olan tüm  donanımlar verilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın zekâ oyunları dersi öğretim programında, öğrenme alanları, oyun kategorilerine göre oluşturulup; Akıl Yürütme ve İşlem Oyunları, Sözel Oyunlar, Geometrik – Mekanik Oyunlar, Strateji Oyunları, Hafıza Oyunları ve Zekâ Soruları olmak üzere 6 üniteye ayrılmıştır. Tarafımızdan verilen eğitimlerde milli eğitimin oluşturduğu ders programı baz alınarak bu doğrultuda eğitim verilmektedir.

Eğitimlerimiz, tüm basamakları kapsamakta ve uzman eğitmen tarafından yürütülmektedir. Belirlenen konular tek tek ele alınmakta ve bilinen oyunların yanısıra, dünya da kabul görmüş ve bu konuda ödül kazanmış olan zeka oyunlarına yer verilmektedir.

Ana sınıflarından başlayarak her yaş grubuna nasıl öğretilmeli sorusu cevap bulmakta ve Satranç, Go, Sudoku türevleri yanısıra pedagog lar ve nörologlar tarafından hazırlanan ödüllü birçok oyunun eğitimi verilmektedir.Yapılan bilimsel çalışmalar baz alınarak her yaşa uygun doğru eğitimin nasıl verilmesi gerektiği üzerinde durduğumuz eğitimimizde bireyin geliştirilmek istenilen zekasal türüne yönelik gelişimlerinin nasıl takip edilmesi gerektiği ve çoklu zeka kuramı öncülüğünde gerekli donanımların kazanılması amaçlanmaktadır.

Programı başarıyla tamamlayan öğretmenler gerekli olan tüm donanıma sahip olarak, milli eğitim müfredatını tam olarak başarıyla gerçekleştirecek yetkinliğe kavuşturulmaktadır. Eğitim sonunda sizlere “Başkent Üniversitesi onaylı Akıl Oyunları Eğitici Eğitimi” sertifikası verilecektir. Bu sertifika ile derslere girmenizin yanısıra “Akıl Oyunları Eğiticisi” ünvanını da almış olacaksınız Grup olarak belirlediğiniz tarihlerde de gruplara özel eğitim açabilme açılmaktadır.

Kurs katılım ücreti 560 TL(KDV DAHİL) dir.
21-22 NİSAN 2018
Uzman Aylin İbişoğlu
0 532 785 90 59